تبلیغات
منتظرظهور - شهادت حضرت امام محمدباقر علیه السلام

سوز غربت بقیع، بار دیگر تو را به سوی خود می خواند. در پهنه آسمان، غروبی دیگر رقم می خورد؛ غروبی تلخ و غم انگیز که درد و رنج دوری را با خود دارد. امشب،روح بلند بنیان گذار دانشگاه اسلامی و پاسدار امانت الهی، به سوی کهکشان ها اوج می گیرد و در بهشت برین، مهمان جدّش رسول اللّه صلی الله علیه و آله و مادرش فاطمه علیهاالسلام می شود. امام علم و مهربانی خویشتن را آماده مهمانی دوست می کند. شهادت جانْگداز و جانْسوز شکافنده دانش ها، امام محمد باقر علیه السلام را بر همه شیعیان و عاشقانش تسلیت می گوییم.

السلام علیک یا محمدبن علی الباقر

روزی جابر بن عبدالله انصاری که در آخر عمر دو چشم جهان بینش تاریک شده بود به محضر حضرت سجاد ( ع ) شرفیاب شد . صدای کودکی را شنید ، پرسید کیستی ؟ گفت من محمد بن علی بن الحسینم ، جابر گفت : نزدیک بیا ، سپس دست او را گرفت و بوسید و عرض کرد : روزی خدمت جدت رسول خدا ( ص ) بودم . فرمود : شاید زنده بمانی و محمد بن علی بن الحسین که یکی از اولاد من است ملاقات کنی . سلام من را به او برسان و بگو : خدا به تو نور حکمت دهد . علم و دین را نشر بده . امام پنجم هم به امر جدش قیام کرد و در تمام مدت عمر به نشر علم و معارف دینی و تعلیم حقایق قرآنی و احادیث نبوی ( ص ) پرداخت .


نام نامی آن حضرت با دهها و صدها حدیث و روایت و کلمات قصار و اندرزهایی همراه است ، که به ویژه در 19سال امامت برای ارشاد مستعدان و دانش اندوزان و شاگردان شایسته خود بیان فرموده است . بنا به روایاتی که نقل شده است ، در هیچ مکتب و محضری دانشمندان خاضعتر و خاشعتر از محضر محمد بن علی ( ع ) نبوده اند .

 
طبقه بندی: مذهبی،
برچسب ها: امام محمدباقر، شکافنده علم، بقیع،

تاریخ : پنجشنبه 18 شهریور 1395 | 06:39 ق.ظ | نویسنده : محمد مهدی | نظرات